11 важливих тенденцій в освітленні, які можуть стати реальністю вже в 2018 році

07. 05. 2018

Динамічні системи Human Centric Lighting, ще більш розумні світильники, інтернет, який передається за допомогою світла, а також інші тренди. Спробуємо розібратися, які фантастичні технології стануть реальністю зовсім скоро.

Світильники замінять відеокамери, датчики руху та інші пристрої і почнуть вчитися самостійно

Смарт-технології продовжать розвиватися, а люстри, торшери та інші джерела світла стануть поліфункціональними. Подібні моделі будуть мати вбудовані датчики руху, камери, аналізатори температури й освітленості навколишнього середовища.

Також ведеться велика кількість досліджень і розробок, які дозволять інтегрувати в світильники алгоритми, здатні навчатися самостійно. Завдяки їм, джерела світла зможуть налаштовувати яскравість в залежності від часу доби і погодних умов, аналізувати шум, впізнавати обличчя людей тощо.

Ці технології вирішать відразу кілька завдань: допоможуть заощадити електрику, зроблять системи охорони й спостереження простими та зручними, наповнять комфортом повсякденне життя людей.

DL7-9W-WT — приклад smart-світильника з Bluetooth-колонкою, можливістю налаштування яскравості та колірної температури, а також USB-портом для зарядки гаджетів

Вимикачі стануть архаїзмом

Стандартні вимикачі в квартирах та їх аналоги в промисловості — шафи освітлення — почнуть втрачати позиції. Що прийде на заміну? Сенсорні панелі, розташовані безпосередньо на джерелах світла, а також на стінах. Крім того, світильниками можна буде керувати зі смартфона, планшета та інших гаджетів.

Bluetooth стане основною технологією в розумному освітленні

Швидше за все, головним протоколом для управління світлом буде Bluetooth. Його використовуватимуть як в оселях, так і в офісах, супермаркетах і на виробництвах. Новий стандарт, який впровадили лідери розробки цієї технології, дасть поштовх для розвитку й розширення сфери використання Bluetooth. Тепер пристрої зможуть передавати інструкції одне одному, а радіус дії стане значно більше 10 метрів.

Сучасний світильник 1-SMT-007 з дистанційним управлінням, вбудованими сценаріями і гнучким налаштуванням яскравості й колірної температури

Світлодіодного освітлення стане ще більше

LED-лампи та світильники продовжать завойовувати будинки, промислові й торгові майданчики, вулиці та інші простори. Світлодіодного освітлення в 2018 році стане більше, воно буде ще більш економічним, комфортним і функціональним.

Інтеграція триває

Тренд на освітлювальні прилади в нестандартному дизайні, які встановлюються вбудованим способом, утримує позиції. Цього року нас буде оточувати більша кількість джерел світла, інтегрованих до стелі, стін, підлоги, меблів та інших поверхонь.

Динамічні системи Human Centric Lighting

Управління колірною температурою та яскравістю, а також іншими характеристиками світла стануть доступними кожному. Й на цьому розвиток технології не зупиниться. Вже через кілька років світло буде взаємодіяти зі smart-системами в будинках і офісах.

Одним із прикладів розвитку технологій Human Centric Lighting є люстри й нічники, які будуть аналізувати інформацію, що надходить від розумних матраців. Вони зможуть вимикати світло, якщо людина заснула, а потім — включати його вранці або по попередньо встановленому будильнику, щоб сприяти м'якому пробудженню.

Ще вчені обіцяють, що світильники навчаться розпізнавати обличчя мешканців квартири і будуть автоматично налаштовувати світло відповідно до їхніх уподобань. У цьому й подібних напрямках сьогодні проводяться дослідження, результатом яких скоро стане новий підхід до освітлення.

Точковий світильник MAXUS SDL 3-step з доступною ціною й можливістю управління колірною температурою

Освітлення замінить WI-FI

LI-FI, який передбачає передачу інформації за допомогою видимого світла від світлодіодів, буде розвиватися і в довгостроковій перспективі замінить WI-FI.

LED-технології дозволяють передавати більшу кількість інформації за менший час. При цьому вони будуть коштувати дешевше і не призводитимуть до електромагнітних конфліктів. А значить, бездротовий інтернет стане не тільки більш доступним, а й буде використовуватися в літаках, медустановах та інших просторах, де раніше це було неможливим.

Нішеві проекти в сфері освітлення активізуються

Освітлення стане більш комфортним не тільки для людей. Розвиток в поточному році отримають вузькоспеціалізовані проекти й дослідження, наприклад, з освітлення рослин. Підбір режиму, відтінку та яскравості світла допоможе отримувати більше врожаю і збільшить кількість вітамінів в плодах і зелені. Подібні розробки вже ведуться.

Розетки та дроти стануть використовуватися рідше

Все частіше джерела світла будуть живити альтернативною енергією. Сонячні батареї та інші системи вмонтують у світильники, а також будуть використовувати в приватних будинках, магазинах тощо. А джерела світла матимуть акумулятори, які зроблять їх мобільними, дозволять накопичувати і використовувати «зелену електрику».

Архітектурне освітлення стане трендом у корпоративному секторі

Економічні та надійні світлодіодні джерела світла відкривають нові можливості для дизайну архітектурних об'єктів. У першу чергу це зацікавить компанії, офіси яких розташовані в містах. А значить, незабаром нас чекає бум фасадного підсвічування, виконаного в корпоративному стилі.

Забруднення світлом стане новою світовою проблемою

Темрява стане такою ж рідкістю, як і чисте повітря чи продукти, вирощені без пестицидів. Розвиток LED-технологій призведе до того, що в містах уночі буде світло.

На цьому ми завершуємо список прогнозів, але сподіваємося, що нових рішень буде ще більше.

Дізнавайтеся про інновації першими разом з MAXUS і не забувайте ділитися нашими матеріалами з друзями та колегами.