Як працювати в DIAlux

13. 09. 2017

Дана стаття призначена для початківців у користуванні програмою DIALux. Програма досить проста в освоєнні, нічого складного в ній немає. Основне завдання, яке ми виконуємо в ній — розрахунок кількості світильників. Для роботи знадобляться IES файли світильників.

Встановіть програму на ваш комп'ютер
Завантажити тут

Прочитавши та виконавши всі кроки в цій статті ви зможете з нуля виконати елементарний проект освітлення на прикладі простого приміщення.

Приступимо до роботи з програмою.

В даному уроці ми розглянемо просту побудову приміщення, додамо в нього IES файл, запустимо розрахунки і виведемо результат розрахунків в PDF документ.

Припустимо, у нас є офісне приміщення: 5мх3м висотою 2.8м

Перед тим як запустити програму, нам необхідно визначиться з потрібним рівнем освітленості, від цього залежить кількість світильників на приміщення і, відповідно, ціна.

Для визначення норми освітленості існують ДБН

Для офісного приміщення необхідно 300Лк

  1. Запускаємо програму.
   Перед нами відкривається діалогове вікно, вибираємо «Новий проект інтер'єру». Вводимо потрібні параметри приміщення у вікні «Редактор приміщення»: Довжина, Ширина, Висота. Вводимо наші параметри приміщення: 5м, 3м, висота 2.8м. Тиснемо «ОК» Просте приміщення побудовано.
  2. Тепер нам необхідно додати в приміщення наші світильники. У верхньому меню вибираємо Файл - Імпорт - Файли світильників Вибираємо потрібний нам IES файл світильника Ми імпортували наш світильник до проекту.
  3. Приступаємо до розстановки світильників.
   На панелі інструментів вибираємо "Структура полів" Всередині приміщення з'явиться штрихпунктирне поле. У цьому полі ми будемо налаштовувати кількість світильників під потрібну освітленість. У менеджері проекту переходимо в "Монтаж" Редагуємо "Параметри поля"
   натискаємо кнопку "Вставити" Світильники вставлені до простору приміщення.
  4. Приміщення готове. Можемо переглянути його в 3d вигляді
  5. Запускаємо розрахунки освітленості Для запуску розрахунків необхідно натиснути кнопку "Калькулятор" у верхньому меню.
  6. Налаштовуємо Фіктивні кольори Для зміни результатів освітленості, верхнє значення міняємо на потрібне нам значення.
   Застосовуємо "Інтерполювати", значення змінюються.
   Застосовуємо "Перейняти"
  7. Налаштовуємо результати розрахунків для виведення в PDF В "Результатах розрахунків" налаштовуємо потрібні нам сторінки з результатами. Галочками позначаємо потрібні нам сторінки, які ми збережемо в PDF.
  8. Зберігаємо результати розрахунків у PDF