Як вибрати настільну лампу? Типи світильників, безпека для зору, розташування на столі та інші питання

03. 04. 2018

Неправильний світло в зоні роботи чи навчання викликає головний біль, утому та може навіть зіпсувати зір. Тому вибору настільної лампи варто приділити увагу.

Про те, як знайти світильник, який впишеться в інтер'єр і створить правильне світло, розповідаємо в цій статті.

Як вибрати настільну лампу для дому, офісу та інших просторів?

Елегантна біла настільна LED-лампа DL3-6W-WT для правильного освітлення зони для читання та відпочинку в дитячій

Серед великої кількості пропозицій знайти відповідний по дизайну та функціоналу світильник буває непросто. Щоб не розгубитися й зробити правильний вибір, варто задуматися про те, де й як буде використовуватися електроприлад. Адже, погодьтеся, модель у формі героя мультфільму навряд чи підійде для роботи, а масивна лампа на струбцині — для спальні.

Для освітлення робочого столу співробітника, школяра чи малюка вибирають лаконічні вироби з високою якістю світла та функцією регулювання яскравості. Прикладом таких рішень для офісу й дому може служити серія DKL від MAXUS. Ці настільні лампи створюють безпечне для зору світло, яке легко адаптувати до різної діяльності. А їх дизайн не відволікає увагу та вписуватися в строге робоче середовище.

Як вибрати настільну лампу для кабінету керівника, приймальні чи переговорної кімнати? У цьому випадку потрібен світильник преміум-класу. Він повинен бути не лише функціональним, але й підкреслювати статус. Також на дизайн світильників звертають особливу увагу при оформленні зони ресепшн у готелі, місця адміністратора в салоні краси чи магазині. Тут доречні елегантні вироби, наприклад, світильник з прозорим корпусом і підставою з бамбука Intelite DL5-8W-TRL.

Модель Intelite DL5-8W-TRL для правильного освітлення та стильного оформлення зони відпочинку в модному салоні краси чи бутіку

Для спальні, кухні та інших кімнат в квартирі, в яких ви не будете працювати з дрібними деталями, вибирайте модель із стильним дизайном і м'яким неяскравим світлом. Такі настільні лампи для дому роблять інтер'єр затишним, дають зональне підсвічування й допомагають створити романтичну атмосферу.

Які бувають настільні лампи?

Світильники розрізняються за розмірами та формами, призначенням, типом ламп, які в них встановлюються. Також вони мають різні підстави (платформа, прищіпка, струбцина) і функціональність (регулювання яскравості, колірної температури, автономна робота тощо).

Смарт-лампа DL7-9W-BL для зручного освітлення та стильного оформлення сучасного робочого місця

А в залежності від сфери використання виділяють три великі групи.

Традиційні

Це світильники, які розраховані на установку ламп (розжарювання, галогенних, економічних, світлодіодних і т.п.). Вони можуть являти собою як джерело світла з базовим функціоналом, так і більш складні електроприлади. Раніше такі рішення часто купували для освітлення робочих столів, але сьогодні вони втрачають популярність, тому що їх замінили більш функціональні й зручні смарт-світильники.

Декоративні

Такі настільні лампи приваблюють дизайном. Це може бути елегантна модель з абажуром з текстилю чи з плафоном, виконаним у техніці Тіффані, а також джерело світла в модному стилі хай-тек або лофт. Вони дають м'яке освітлення, яке не підходить для роботи з дрібними деталями. Декоративні електроприлади використовують як прикрасу інтер'єру, для зонального підсвічування або в якості нічників.

Багатофункціональні настільні лампи або смарт-світильники

Це моделі з вбудованими світлодіодними модулями в сучасному дизайні. Вони мультифункціональні, тому використовуються і для освітлення робочих зон, і для прикраси інтер'єру чи зонального підсвічування, й у якості нічників.

Смарт-світильник DL7-9W-BL з потужною колонкою, Bluetooth і USB-портом для зарядки смартфонів та іншої техніки

Прикладом таких рішень є лінійка Intelite Desklamp, яку вирізняє:

  • актуальний дизайн. Світильники мають стильні форми та легко вписуються в сучасні інтер'єри. Вони ергономічні, а отже, дарують приємні емоції як дорослим, так і маленьким користувачам;
  • адаптивність. «Розумні» настільні лампи дозволяють управляти яскравістю й температурою світла, змінювати висоту і кут падіння променів. Завдяки цьому, вони легко налаштовуються для роботи чи відпочинку;
  • смарт-функції. USB-порт, вбудована колонка та інші можливості перетворюють світильник в зручний девайс для сучасних людей;
  • тривала робота. Якщо включати світильник з ресурсом служби 50 000 годин по 5 годин щодня, то його вистачить на 25 років.

Дізнатися більше про розумні світильники можна з нашого відео

Яка настільна лампа краща для очей?

Сучасні медичні університети, а також офтальмологічні центри часто проводять незалежні тестування продукції. Щоб на 100% бути впевненим у безпеці світла, вибирайте модель, що пройшла таку перевірку. Наприклад, в нашому каталозі є настільні лампи MAXUS LED, які схвалені кафедрою офтальмології Харківської медичної академії післядипломної освіти.

Світлодіодна настільна лампа 1-DKL-001-02 отримала схвалення офтальмологів

Якщо в цій лінійці ви не знайшли підходящу модель, спробуйте вибрати світильник самостійно. Щоб відповісти на питання про те, яка настільна лампа краще для очей, використовуйте наступні рекомендації.

1. Рівномірне освітлення з широким кутом. Для зору найбільш комфортне рівне світло без яскравих і темних зон. При цьому промені повинні падати під широким кутом, щоб освітлювати всю робочу поверхню.
2. Правильний плафон і регулювання за висотою. Плафон вибирайте такої форми, щоб прямі промені не потрапляли в очі. І звичайно, в робочій зоні не потрібні ажурні тіні чи абажури, що змінюють відтінок світла. Якої висоти повинен бути світильник? Кращим рішенням будуть моделі, положення яких регулюється.
3. М'яке світло. Прямі промені створюють контраст між яскравими та затемненими зонами, тому їх не рекомендують використовувати при роботі з дрібними деталями. Гарна настільна лампа з вбудованим LED-модулем повинна мати розсіювач. Якщо використовуєте традиційні джерела світла, підбирайте до них лампи з непрозорою білою колбою.
4. Вимоги до світлодіодних виробів. Вирішили вибрати LED-світильник? Переконайтеся, що в ньому встановлені якісні чіпи, що попереджають мерехтіння.

Якої потужності повинен бути світловий потік настільного світильника, чи на скільки ватт потрібна лампа?

Сучасна світлодіодна настільна лампа Intelite DL1-7W-WT зі світловим потоком в 500 лм і функцією регулювання яскравості — ідеальне рішення для освітлення робочої площини

Світильник розташовують так, щоб освітленість поверхні становила від 300 до 750 лк. Якщо не планується працювати з дуже дрібними деталями, досить освітленості в 300-400 лк. Для читання та письма потрібна освітленість 500 лк, а для креслення і схожої діяльності — більш висока. Враховуйте, що світло має створювати не тільки настільна лампа, але й джерело загального світла.

Якщо говорити про середні показники, то для хорошого освітлення досить традиційної лампи потужністю 30-75 Вт або LED-світильника зі світловим потоком 270-800 лм. При цьому джерело краще розташувати на висоті 30-55 см від поверхні стола.

Довідка. Люкси й люмени часто плутають, тому пропонуємо коротке пояснення. Люкс (скор. — лк.) — це одиниця вимірювання освітленості. Вона показує, яка кількість світла падає на дану поверхню. Простіше кажучи, вона визначає наскільки яскраво освітлений робочий стіл. Люмен (скор. — лм) — це одиниця вимірювання, яка характеризує силу світлового потоку світильника за одиницю часу. Якщо говорити спрощено, то вона показує скільки світла віддає джерело світла під час роботи. Рівень освітленості робочого столу (він вимірюється в люксах) залежить від кількох факторів: сили світлового потоку світильника (вказується в люменах), загального освітлення в приміщенні та відстані, на якій розташовані джерела світла від поверхні. Тому для підсвічування робочого столу в похмурий день вистачає мінімальної яскравості настільної лампи, а в кімнаті зі штучним освітленням силу світла рекомендується збільшити. Якщо ви відсунули чи трохи підняли плафон лампи від робочого столу, але хочете зберегти ту ж освітленість поверхні, яскравість світильника потрібно збільшити.

Як правильно повинна стояти настільна лампа?

Перш ніж шукати місце для світильника, подбайте про загальне світло. Це банальне правило пам'ятає багато хто, та не всі дотримуються. Але саме воно допоможе захистити зір під час навчання чи роботи. Загальне світло повинне бути м'яким і помірно яскравим, щоб не було контрасту між робочою зоною та іншою частиною кімнати.

А тепер переходимо до питання про те, як правильно повинна стояти настільна лампа. Щоб правильно розмістити джерело світла, потрібно дотримуватися трьох рекомендацій.

1. Безпека. Якщо розміри столу дозволяють, відсуньте світильник на кілька сантиметрів від краю, щоб він не впав. Електроприлад повинен стояти стійко. Не варто розташовувати його на стосі зошитів і паперів
2. Відповідна висота. Для зручної роботи дорослої людини середнього зросту світло має падати з висоти 35-50 см. Якщо за столом сидить дитина, цю відстань слід зменшити.
3. Освітлення всієї робочої поверхні. Ми вже говорили, що різкі переходи між світлом і тінню створюють дуже велике навантаження на очі. Тому поставте світильник і налаштуйте висоту так, щоб був освітлений увесь стіл або більша його частина.

Настільний світильник Intelite DL4-5W-BR бронзового кольору з гнучкою ніжкою для точного підстроювання зони освітлення

З якого боку повинна стояти настільна лампа?

Світильник розташовують з будь-якого боку, але так, щоб на робочій поверхні не було тіней. З цієї причини під час письма правшам рекомендують ставити лампу спереду і зліва, а лівшам — спереду й праворуч. Якщо під час роботи будуть задіяні обидві руки (малювання, ліплення тощо), світильник розташовують так, щоб світло падало спереду й зверху.

Де повинна стояти лампа під час роботи за комп'ютером або ноутбуком?

Приклад використання настільної лампи Intelite DL2 black для зручного освітлення ноутбука

Поверхня монітора випромінює світло, тому її не освітлюють додатково. В такому випадку настільна лампа потрібна для освітлення клавіатури й робочого столу. Джерело світла дозволяє уникнути контрасту між яскравим екраном та іншою частиною кімнати.

Можна поставити лампу по центру, безпосередньо над монітором. Якщо не виходить, то світильник розташовують зліва чи справа. Освітлення не повинно бути яскравим або створювати відблиски.

Важлива порада. Показником того, що світло налаштоване правильно, є комфорт людини, що працює за столом. Не забувайте, що норми та вимоги — це усереднені значення. Зорова система кожної людини має особливості. Тому, якщо правильно налаштоване світло здається неприємним, змініть його на комфортне.

Перш ніж завершувати, пропонуємо подивитися огляд, який підготував молодий покупець і задоволений користувач настільного світильника з нашого магазину.

Залишилися питання? Задайте їх в коментарях до статті чи отримайте консультацію в експертів нашого інтернет-магазину. Якщо матеріал був корисним, поділіться ним з друзями в соціальних мережах.