Важливі зміни з нашим додатком Maxus Smart

На жаль, вхідні телефонні лінії пошкоджені, для зв'язку - залиште свій номер через форму "Зворотний дзвінок" і ми Вам передзвонимо

Настінні світильники: чим відрізняються, які вибрати й де встановити?

12. 06. 2018

Настінні світильники підходять для загального, місцевого та акцентного освітлення. В домашніх інтер'єрах вони потрібні, щоб освітити зону читання, створити світло в кімнаті з низькою стелею та вирішити інші завдання. Крім того, їх зручно використовувати в офісах, готелях, виставкових залах та інших громадських просторах. На вулиці такі моделі потрібні для архітектурного підсвічування, освітлення відкритих переходів, вхідних груп.

Пропонуємо дізнатися більше про ці джерелах світла та навчитися вибирати відповідні рішення для різних ситуацій.

Чотири моделі LED бра Damasco (I51437B) у цьому інтер'єрі замінюють картини та фото на стіні

Що таке та якими бувають настінні світильники?

У цю групу об'єднують усі моделі, які монтуються на вертикальні поверхні: від невеликих бра у формі витончених свічок до рішень для сфери ЖКГ або накладних джерел світла. Приклади можна подивитися в цьому розділі магазина.

Зазвичай виділяють три типи світильників:

  • приповерхневі

Такі моделі встановлюються накладним способом: їх монтують на стіні за допомогою саморізів або подібних кріплень. Вони мають плафон із пластику чи скла плоскої форми. Прикладом таких настінних світильників можуть служити світлодіодні бра Damasco для декоративного освітлення.

Крім того, до цієї групи належать моделі, схожі на рішення серії LCL від MAXUS. Такі світильники з потужним світловим потоком встановлюються вгорі стіни для загального освітлення невеликої кімнати чи її частини.

  • вбудовані

Після монтажу вони утворюють рівну поверхню зі стіною, найчастіше їх встановлюють у конструкції з гіпсокартону.

  • об'ємні

Ці LED-світильники кріпляться на кронштейні й сильно виступають з площини, вони можуть мати форму ліхтаря або свічки, виконуватися з об'ємним абажуром. Приклади таких рішень — вуличні LED-світильники Eden (O17546) чи Bollard Estell (O19249).

Вуличний настінний LED-світильникBollard Light Barro (O16749) в стилі хай-тек для монтажу на стіни

Крім того, настінні моделі ділять за типами освітлення:

  • розсіяного. Вони поширюють світло у всіх напрямках і підходять для різних видів освітлення. Прикладом таких рішень є моделі серії Cenova, які можна встановити на стіні під самою стелею для загального освітлення кімнати невеликої площі. Також у цю групу входять декоративні моделі з невеликим світловим потоком, наприклад, бра Damasco.
  • спрямованого. Такі настінні моделі створюють яскравий промінь світла з вузьким кутом розсіювання, тому вони оптимальні для робочих зон і місць для читання. Ще їх часто використовують як джерела світла, що малюють, щоб підкреслити форму кімнати чи будівлі. Приклад таких рішень — модель для архітектурного освітлення Bollard Light Barro (O16749).
  • декоративного. До цього типу належать невеличкі нічники, рішення, які створюють різнобарвне світло чи ажурні тіні такі, як у вуличних Wall Lamp 2*3 (O18046).

Які настінні світильники краще — з лампами чи LED-модулями?

Щоб користуватися сучасним світлом вдома, на вулиці чи на роботі, варто зупинитися на світлодіодних рішеннях. Адже такі джерела дозволяють:

  • вибирати яскравість, колірну температуру та інші характеристики освітлення;
  • користуватися гарним і зручним світлом, не турбуючись про розміри комунальних платежів;
  • використовувати більш безпечні електроприлади, які не містять шкідливих речовин, не вибухають і не гріються до високих температур;
  • забути на декілька років про необхідність обслуговувати світильник або міняти лампи.

Настінне LED-бра Damasco I51738W з інтегрованим модулем для декоративного освітлення інтер'єру

Якщо ви вирішили використовувати світильники зі світлодіодним джерелом світла, можна піти двома шляхами: вибрати звичайний світильник і встановити в нього LED-лампи чи купити бра з вбудованим LED-модулем. Про плюси і мінуси цих підходів розповідаємо нижче.

Світильник з LED-лампами. Така світлотехніка дозволяє в будь-який момент змінити освітлення. Для цього достатньо купити лампи з іншого яскравістю чи колірною температурою.

Але підбір джерел до настінного світильника забере час і сили. Потрібно буде знайти модель з відповідними характеристиками, переконатися, що обрана лампа не мерехтить, служить довго та не має інших недоліків.

Моделі з вбудованими світлодіодними модулями. Такі світильники вже мають джерело світла, яке вибирає та інтегрує виробник. А отже, електроприлади дають більш рівномірне і комфортне світло, краще адаптовані для конкретних завдань. З ними можна не витрачати час на вибір ламп.

А для того щоб покупці світильників з інтегрованими модулями не допустили помилок при розрахунках освітлення, в нашому магазині працює фахівець, у якого можна замовити цю послугу безкоштовно.

Як використовувати настінні світильники вдома, в офісі та на вулиці?

Ми вже познайомилися з основними видами світлотехніки та її особливостями, а тепер настав час дізнатися, як використовувати ці моделі для освітлення різних просторів. Про це розповідаємо більш детально.

Навіщо потрібні настінні моделі вдома?

Настінне бра Damasco (I51437W) для освітлення дзеркала у ванній кімнаті

Вітальня

У залі такі світлодіодні світильники можна встановити на стіні під стелею, щоб створити затишне загальне світло в ніші для відпочинку з диванами. Якщо вам набридли картини та інший традиційний декор на стінах, замініть його на незвичайні настінні світильники. Також ці моделі підійдуть для світла, що малює, допоможуть додатково освітити місце для читання чи настільних ігор.

Ванна

У невеликій кімнаті з низькою стелею можна використовувати світильник серії FCL MAXUS або схожу накладну модель для загального освітлення. Для цього встановіть його у верхній частині стіни. Щоб світло в кімнаті стало зручнішим, додайте кілька бра біля дзеркала та шафи.

Не забувайте, що у ванній висока вологість. Тут можна встановлювати модель, яка має захист IP44 або вище (залежно від відстані до джерел води).

Спальня

Світильники з м'яким світлом, наприклад бра Damasco (I516312B), встановлюють біля ліжка, шафи та в інших зонах, де потрібно неяскраве додаткове освітлення. Настінні моделі більшої потужності корисні біля дзеркала чи робочого столу. Включивши їх, можна буде одягатися або вчитися без загального світла, а значить, інша людина в цей час зможе спокійно відпочивати.

Коридор і сходи

У широкому коридорі з низькою стелею настінні моделі зручно використовувати для загального освітлення. Для цього досить встановити їх по периметру кімнати. Таке рішення корисне й на сходах.

Крім того, світильники для монтажу на стінах добре підходять для освітлення дзеркала. Але перед установкою виробів з об'ємними абажурами в цій зоні, переконайтеся, що вони не будуть заважати.

Дитяча

Настінні світильники допоможуть зробити кімнату затишнішою та передбачити сценарії освітлення для ігор, навчання, відпочинку та інших справ. Ще вони незамінні біля ліжка, щоб створити зручне світло для читання перед сном. Невеликі настінні нічники теж варто встановити в дитячій. З ними малюки не будуть боятися засипати або пересуватися кімнатою вночі.

Якщо ви облаштовуєте простір для новонародженого, для загального освітлення краще використовувати настінні моделі. Маленька дитина лежить у ліжку й дивиться вгору, тому важливо, щоб на стелі не було занадто яскравих джерел світла.

Як використовують настінні світильники в громадських просторах?

Приклад використання моделі в інтер'єрі сучасного офісу

У державних і приватних установах такі моделі потрібні не менше, ніж удома. У готелях і кафе вони створюють атмосферу, в якій затишно відпочивати та спілкуватися. Настінні світильники в офісах будуть корисні в приймальнях, зоні адміністрації, на сходах і в кабінетах керівників.

У виставкових залах та інших громадських просторах великої площі можна встановлювати настінні моделі з інтенсивним світлом, такі як світильники-пазли I431322-BL і I431312-BL серії Ricam. Зазвичай їх використовують для загального та місцевого освітлення, розташовуючи у верхній частині стін так, щоб пряме світло від моделі не потрапляло в очі людині, яка стоїть поруч.

Коли потрібні настінні світильники на вулиці?

Настінні світильники часто використовують на відкритому повітрі для освітлення:

  • будівель і малих архітектурних форм;
  • входів, терас, веранд тощо;
  • загальних балконів, підсобних приміщень, під'їздів, тунелів.

Настінна модель 1-HPL-003-C для вулиці ефективно вирішує завдання освітлення в сфері ЖКГ

Як обрати відповідний настінний світильник?

Щоб купити модель, яка відповідає вашим потребам, використовуйте цей чек-лист. Він допоможе не упустити важливих деталей і знайти правильний світильник.

1. Естетика. Переконайтеся, що модель поєднується з інтер'єром кімнати чи екстер'єром будівлі.

2. Характеристики. Вирішіть, де буде встановлено та які завдання вирішуватиме електроприлад. Це допоможе вибрати яскравість, колірну температуру, рівень захисту від вологи і пилу, а також інші технічні параметри джерела світла.

3. Додаткові функції. Визначте, чи потрібні вам різні режими світла, датчик руху, сумісність з димером і таке інше.

4. Габарити. Переконайтеся, що розміри бра не заважатимуть мешканцям рухатися по кімнаті.

5. Надійність та економічність. Вибирайте світлодіодний світильник від перевірених брендів, зверніть увагу на енергоефективність, якість виготовлення, ресурс роботи та наявність гарантії від виробника.

Композиція із трьох вуличних моделей O18046 з декоративним світлом

Як встановлюють настінні моделі?

Для загального освітлення маленького приміщення використовують 1-2 бра, які встановлені під стелею. Щоб розподілити світло рівномірно, джерела монтують по периметру кімнати.

Якщо помешкання має низьку стелю, вибирайте настінний світильник, промені якого спрямовані вгору. Гра тіней візуально підніме стелю.

Щоб кімната стала більше, встановіть настінні моделі з розсіяним світлом у нішах і далеких кутах. Краще вибрати джерела з природною чи прохолодною температурою, тому що тепле світло зменшує розміри кімнати. Цей же прийом можна використовувати у великому приміщенні, якщо світла від центральної люстри не вистачає.

Розширити вузьку кімнату допоможуть асиметрично розташовані настінні світильники. Яскраве світло на вузькій стіні й розсіяне — на довгій зроблять простір ширшим.

Зверніть увагу на те, що модель, яка буде розташована в центральній частині стіни, повинна мати помірну яскравість (в середньому до 800-900 лм). Моделі більшої потужності зазвичай розміщують під стелею для загального освітлення так, щоб їхні промені не потрапляли в поле зору людини.

Новий світильник серії LCL 1-MAX-01-LCL-1841-S, який можна монтувати на стінах або стелі для загального освітлення кімнати

Як розрахувати кількість світла від бра?

Щоб після покупки та встановлення світильників не опинитися в кімнаті, в якій недостатньо світла, проведіть розрахунок освітлення. Найкраще залучити до вирішення цього завдання фахівця. Наприклад, можна замовити цю послугу безкоштовно в інтернет-магазині MAXUS.

Самостійно правильно провести такі розрахунки навряд чи вийде, тому що необхідно врахувати безліч характеристик: від сили, кута і напрямку світла до розмірів кімнати, кольору стін і загальної площі поверхонь, що відбивають, у приміщенні.

Вигідні ціни та зручні покупки з брендовим магазином MAXUS

Питання про те, скільки коштує хороший настінний світильник — ключове для багатьох покупців. Тому ми пропонуємо рішення з якісним світлом у різному ціновому діапазоні.

Для тих, хто хоче економити та обирати надійні світильники, розроблена продукція GLOBAL, наприклад, недорогі вуличні панелі HPL для сфери ЖКГ.

Рішення MAXUS, серед яких можна вибрати світильник для загального освітлення невеликої кімнати, поєднують якість, зручність і розумні ціни.

Для тих, хто шукає дизайнерське бра та інші стильні рішення, ми підготували преміальні продукти Intelite DECO.

Якщо у вас вже є настінний світильник, у нашому магазині можна підібрати до нього LED-лампу. У нас представлений широкий асортимент моделей з різними форм-факторами, потужністю та колірною температурою.

І звичайно, ми піклуємося про комфорт покупців, тому пропонуємо:

  • повний асортимент продуктів без додаткових націнок;
  • консультації фахівців з вибору;
  • доставку «Новою поштою», послуга безкоштовна при замовленні від 500 гривень.

Залишилися питання? Зателефонуйте експертам або задайте їх у коментарях до статті.

Не забудьте поділитися матеріалом з друзями, родиною та колегами, щоб допомогти їм вибирати зручне й сучасне освітлення.