Офісні світильники. Гід по типам і корисні поради щодо вибору моделей

25. 06. 2018

Правильние світло підвищить продуктивність співробітників, попередить професійні хвороби і захистить від втоми зору. Крім того, відповідні світильники створять стильний інтер'єр і підкреслять імідж компанії.

Про те, які моделі краще використовувати в офісі і як їх правильно вибирати, ми розповімо в цій статті. Читайте матеріал, щоб не допускати помилок при висвітленні робочих просторів.

Світло в офісі повинно бути строгим і стильним

Що таке офісні світильники?

До таких моделей відносять растрові моделі і LED-панелі для стель типу «армстронг», «грильято» та інших підвісних конструкцій. Але цим вибір джерел світла не обмежується.

Якісне і зручне світло в офісі створюють за допомогою накладних, підвісних, точкових і інших моделей. Крім того, при розробці освітлення потрібно пам'ятати про те, що на кожному робочому місці необхідна настільна лампа.

Які моделі використовують в офісах?

Офісні світильники Армстронг. Вбудовувані панелі - зручне рішення для офісу сучасної компанії.

Це недорогі і енергоефективні джерела світла. Вони спеціально розроблені для простого монтажу на підвісні конструкції типу «армстронг» або «грильято». На інших стелях їх теж можна встановити накладними або підвісним способом.

До цієї групи відносять два види моделей:

 • растрові світильники під лампи T8;
 • LED-панелі.

Растрові рішення сьогодні монтують рідше. Але якщо ви орендуєте офіс, в якому вже є такі світильники, можна встановити в них світлодіодні лампи T8. Це дозволить використовувати переваги технології і не витрачати гроші на заміну світильників.

LED-панелі - зручніше у використанні. Вони дають рівне світло, не вимагають обслуговування і просто встановлюються. Такі моделі добре зарекомендували себе не тільки в офісах, але і в навчальних закладах, лікарнях і магазинах.

Точкові вбудовані офісні світильники

Точкові моделі зручно використовувати біля місця адміністратора і для місцевого підсвічування інших зон

Ці невеликі джерела світла встановлюють врізним способом. Їх зручно використовувати, якщо в офісі натяжна або гіпсокартонна стеля. Вони підходять для загального освітлення, місцевого підсвічування ніш і інших зон, а також декоративного світла на багаторівневій стелі в холі.

Як і панелі, ці моделі створюють рівне світло, яке добре підходить для приміщень, де працюють або відпочивають люди.

Накладні і підвісні стельові світильники

В сучасних офісах відкритого типу часто використовують підвіси для загального освітлення

Загальне світло в кабінетах, холі та інших зонах можна організувати за допомогою інтер'єрних накладних і підвісних світильників. Моделі-накладки, наприклад, Ricam або Cleo, допоможуть стильно оформити інтер'єр і створити комфортне для роботи світло в кабінетах різної площі. Ще ці завдання вирішать продукти серії LCL від MAXUS і багато інших моделей з нашого каталогу.

Підвісні джерела, наприклад, Bread або Wave, зручно використовувати для декоративного та місцевого освітлення.

Настінні офісні світильники

Настінні моделі потрібні для освітлення сходів і інших невеликих просторів

Моделі з яскравим світлом часто встановлюють в невеликих приміщеннях під стелею для загального освітлення. А бра використовують для зонального і декоративного світла в зонах відпочинку або біля ресепшена.

Порада. Вибираючи настінний або стельовий світильник, зверніть увагу на деталі. Робочий інтер'єр повинен бути строгим і мінімалістичним, тому уникайте моделей з «домашнім дизайном»: плафонів, які відкидають фігурні тіні, люстр із кришталю, бра з текстильними абажурами і т. п.

Настільні світильники

Строга чорна лампа DL1-7W-BL, яка дозволяє регулювати яскравість і колірну температуру, - зручний вибір для сучасного офісу

Це без перебільшення найнеобхідніші джерела світла в кожному офісі, тому що створюють зручне освітлення для роботи за комп'ютером, читання документів та інших завдань, які виконують співробітники.

Світильник для офісу повинен створювати якісне світло і мати регулятор яскравості, щоб працівник легко налаштував освітлення відповідно до індивідуальних потреб і видом діяльності.

Як вибрати правильний світильник для офісу?

В переговорнії використовується комбінація точкових світильників і панелей

Щоб не помилитися з вибором, зверніть увагу на наступні деталі.

1. Сила світла і кут падіння променів. Щоб світло мало оптимальну яскравість і рівномірно розподілялося в приміщенні, знайдіть світильник з відповідною потужністю і КСС. Для цього проводять розрахунок і складають схему освітлення на основі обраних моделей. При необхідності її коректують. Дану послугу можна замовити у нас на сайті.

2. Якість світла. Рішення для загального і місцевого освітлення повинні створювати комфортне для зору світло. Інакше співробітники будуть швидко втомлюватися і допускати більше помилок.

3. Низькі витрати. Щоб підвищити рентабельність бізнесу і скоротити рахунки за комунальні платежі, варто вибрати світильник з невеликим енергоспоживанням. При цьому модель повинна бути надійною, краще, якщо вона не буде мати потребу в обслуговуванні та ремонті протягом декількох років.

Світильник для офісу I304318AC-R з низьким енергоспоживанням

4. Гнучке світло. Зазвичай в офісах комбінують природне сонячне світло і штучне освітлення. Тому важливо, щоб яскравість світильників регулювалася. Це допоможе заощадити на комунальних платежах і створити оптимальні умови для роботи. У приміщеннях великої площі варто передбачити окреме включення і виключення в різних частинах кімнати.

5. Зручність. Подбайте про те, щоб світильники не заважали людям рухатися, особливо у вузьких просторах. По можливості варто вибирати моделі, які не шумлять і швидко включаються. Це створить умови для комфортної роботи і дозволить співробітникам не відволікатися на дрібниці.

6. Естетика. Офіс компанії формує імідж і настрій співробітників. Щоб не витрачати багато коштів і оформити приміщення акуратно, використовуйте панелі Армстронг або точкові моделі. Якщо важливо створити сучасний інтер'єр, доповніть їх модними накладними або підвісними моделями.

Як вибрати світлодіодний світильник для офісу?

Накладні LED-світильники Intelite DECO допоможуть стильно оформити зону відпочинку або переговорів в офісі

LED-освітлення відповідає більшості зазначених вище вимог, тому його використовують і великі корпорації, і невеликі фірми. Але вибір цих моделей має свої особливості. Щоб купити хороший світильник, приділіть увагу наступним деталям.

Відсутність пульсацій

Неякісні LED-моделі і лампи мерехтять і цим перевантажують зір. Тому важливо вибрати продукт, який має низький рівень пульсацій.

Не всі LED-світильники економічні

Щоб переконатися в тому, що модель споживає мало електрики, розрахуйте її енергоефективність. Цей параметр вимірюється в лм / Вт, хороший показник - 80 лм / Вт або вище. Щоб розрахувати ефективність, розділіть світловий потік світильника (лм) на споживану потужність (Вт). При цьому коефіцієнт потужності повинен знаходитися в межах нормативів.

Світильник 1-FCL-006-C, який не мерехтить і споживає в 5-6 разів менше електрики, ніж традиційні джерела світла

Природна передача кольору

Правильна передача відтінків знижує навантаження на зір і дає можливість відчувати себе комфортно. Тому для офісів варто вибрати моделі з Ra> 80 або більше, це допоможе співробітникам бути продуктивними.

Ресурс служби світлодіодів

Чим більше цей показник, тим довше прослужить лампа. Наприклад, світильник з ресурсом 50 000 годин, може працювати протягом 17 років, якщо використовувати його по 8 годин щодня.

Зручна модель 1-MAX-01-LCL-1841 S для невеликих кабінетів в офісі

Гарантія

Тут все просто. Надійні виробники дають гарантію на продукцію і дотримуються зобов'язання по заміні техніки.

Захист від перепадів напруги

Для українських електромереж характерні перепади напруги, через них техніка може перегоріти. Тому краще купити модель, яка захищена від стрибків напруги в широкому діапазоні.

Які світильники краще для офісу? Вибираємо модель в залежності від завдань

Якщо модель відповідає якостям, які ми зазначили вище, а інтенсивність і кут падіння світла дозволяють рівно освітити приміщення, то питання з хорошим світильником вже вирішене. А для тих, хто хоче знайти кращий варіант на різний бюджет, ми підготували рекомендацію.

Недороге і якісне світло

Стильна переговорна оформлена за допомогою панелей для стель типу «армстронг»

Якщо ви шукайте доступне за ціною, надійне і просте в реалізації рішення для офісу, вибирайте панелі або растрові моделі з лампами Т8. Вони створюють яскраве світло, а їх КСС оптимальна для рівномірного освітлення великих площ. Крім того, їх можна встановити в коридорах, переговорній та інших місцях.

А для недорогого освітлення офісу з невеликими кабінетами використовуйте точкові світильники GLOBAL або накладні LCL MAXUS з лаконічним дизайном.

Також мінімальний набір для офісу включає настільні лампи, наприклад, такі як моделі MAXUS, які:

 • дають безпечне світло, що підтвердили офтальмологи;
 • мають гнучку настройку яскравості, достатню висоту і ніжку для зручного управління інтенсивністю і зоною освітлення;
 • портативні, тому що оснащені вбудованим акумулятором. Це робить модель зручним рішенням для коворкінг і інших просторів, де співробітники часто переміщаються по офісах;
 • заряджаються від USB-порту, що позбавить від зайвих проводів біля робочого столу.

Баланс зручності і стилю

Хол великої компанії можна оформити за допомогою багаторівневих стель з точковими світильниками

Щоб зробити освітлення більш зручним, а офіс стильним, варто використовувати різні джерела світла.

Для великих площ можна вибрати не тільки панелі 600х600 мм, але і точкові світильники. Останні оптимальні для декоративного освітлення на підвісних стелях, в місцях, де потрібні різні сценарії освітлення, а також просторах складної форми.

Для кабінетів керівників і переговорної використовуйте накладні світильники, схожі на серію Cleo. Додати невимушеності в зоні відпочинку і холі допоможуть місцеві джерела: підвіси FLP MAXUS, моделі Bread, Fazel і інші рішення Intelite DECO.

Поєднання строгих світильників в робочій зоні і стильних моделей в переговорних, холі, кабінетах керівників дозволить раціонально використовувати бюджет і оформити інтер'єр привабливо.

В якості настільних моделей в цьому випадку можна вибрати світильники Intelite desklamp серії DL2. Вони дозволяють управляти яскравістю і колірною температурою і роблять освітлення більш комфортним.

Якщо важливий імідж ...

Підвісні світильники можна встановити над робочими місцями в модному коворкінг

Щоб оформити офіс стильно, варто забути про традиційні растрові панелі і зосередитися на стельових, настінних і точкових світильниках. Цей варіант вибирають для оформлення офісів класу А, великих корпорацій і інших компаній, для яких важливий імідж.

В такому інтер'єрі варто використовувати сучасні рішення:

 • світильники з регульованою колірною температурою в багатофункціональних зонах для роботи, відпочинку та спілкування співробітників;
 • «Розумні» настільні лампи з розширеними можливостями на кшталт моделей серії DL7;
 • світильники з індивідуальним дизайном лінійки «Збери сам»;
 • іншу сучасну світлотехніку.

.

 

Точкова модель 1-MAX-01-3-SDL-09-C, яка дозволяє управляти колірною температурою, для сучасних робочих просторів

Освітлення для офісу в брендовому магазині MAXUS

Ми намагаємося зробити покупки зручними, тому у нас є:

 • великий асортимент led-світильників для офісів;
 • допомога фахівців в підборі моделей;
 • безкоштовний розрахунок освітлення;
 • безготівковій розрахунок;
 • доставка;
 • послуга установки світлотехніки Києві та Харкові.

Вибирайте якісне освітлення і працюйте продуктивно!