Важливі зміни з нашим додатком Maxus Smart

На жаль, вхідні телефонні лінії пошкоджені, для зв'язку - залиште свій номер через форму "Зворотний дзвінок" і ми Вам передзвонимо

Світильники для готелів. Як організувати освітлення, яке сподобається гостям?

27. 07. 2018

Як вибрати відповідні світильники для фойє, номерів, коридорів та інших просторів в готелі, та зробити заклад більш популярним? Читайте статтю, щоб дізнатися відповідь.

Освітлення готелю будь-якого класу вирішує широкий ряд завдань:

  • створює затишну атмосферу й комфорт для гостей;
  • формує стиль та імідж закладу;
  • виділяє фасад у вечірній час і робить прилеглу територію безпечною;
  • створює умови для роботи персоналу;
  • забезпечує швидку евакуацію в разі надзвичайної ситуації;
  • підвищує рентабельність бізнесу.

У цій статті ми пропонуємо зосередитися на найбільш важливій частині: організації зовнішнього та внутрішнього світла в гостьових зонах.

Які рішення підходять для вуличного освітлення?

Вхідна група оформлена за допомогою стельових моделей Wall/Ceiling Lamp 20W 4000K S DG, аби привернути увагу гостей

З зовнішнього освітлення починається знайомство із закладом, формується враження про його атмосферу та стиль. Часто зовнішній вигляд готелю стає одним з факторів, на основі якого клієнт приймає рішення про вибір готелю.

Крім того, світильники на фасаді та поруч із будівлею

  • допомагають відвідувачам знайти пішохідну чи автодорогу до закладу;
  • дозволяють організувати біля готелю зони відпочинку;
  • роблять веранди, тераси та інші відкриті простори зручними для відвідувачів у вечірній і нічний час.

Правила зовнішнього освітлення готелів мало відрізняються від підходу до оформлення великих ресторанів, велнес-центрів та інших закладів HoReCa.

Настінний Bollard Light Barro 9W 4000 DG допоможе виділити будівлю готелю з міського середовища

Прожектори світла, що заливає, зазвичай використовують на автостоянках та інших великих майданчиках. А для освітлення доріг, що ведуть до готелю, вибирають консольні моделі, болард або грунтові світильники.

Пішохідні зони перед готелем прийнято виділяти за допомогою ліхтарів або стовпчиків. А для декоративного освітлення скульптур, фонтанів або рослин використовують точкові вбудовані моделі або невеликі ґрунтові прожектори. В альтанках, на терасах і територіях, прилеглих до будівлі, часто встановлюють настінні або стельові моделі.

Великі готелі активно використовують архітектурне освітлення, щоб виділитися в міському середовищі. В цьому випадку залучають дизайнера й розробляють унікальну світлову схему, в якій використовуються вбудовані грунтові, настінні та багато інших джерел світла.

Які світильники вибрати для гостьових зон усередині готелю?

Освітлення холу, номерів та інших зон, в яких проводять час гості, має ключовий вплив на кількість постояльців і враження людей від готелю. Джерела світла, розташовані тут, вирішують важливі завдання:

  • формують атмосферу та настрій в закладі;
  • підкреслюють інтер'єр;
  • створюють умови для комфортного перебування гостей;
  • допомагають постояльцям орієнтуватися в просторі;
  • привертають увагу до рецепції, зони відпочинку, кафе та інших значущих зон;
  • дозволяють співробітникам якісно виконувати свої завдання.

Освітлення холу

У великих фойє часто використовують різні світильники з led-лампами, щоб розділити простір на функціональні зони

З холу починається знайомство із закладом, тому якості освітлення тут варто приділити особливу увагу

В цілому обмежень по вибору світильників немає. Для оформлення просторого холу великого готелю можна вибрати навіть масивну люстру або розробити незвичайний проект освітлення. А в сімейних готелях або хостелах з невеликим фойє зазвичай досить практичного світла, яке позначає основні функціональні зони.

Для оформлення холу можна вибрати різні світильники: і великі дизайнерські люстри, і стильні, проте компактні накладні моделі, й точкові джерела. Якщо простір дозволяє, використовуйте декоративне освітлення: спрямовані даунлайти, бра тощо.

Стельові світильники-пазли серії Cleo можна встановити окремо чи використовувати, щоб створити світильник оригінальної форми в фойє

5 рекомендацій, які допоможуть організувати зручне загальне світло в холі

1. Яскравість світла має бути комфортною для гостей, які увійшли з темної вулиці.

2. Подбайте про те, щоб торшери, бра та інші об'ємні світильники не заважали гостям з валізами рухатися по холу.

3. Гарне освітлення в фойє має допомагати швидко знаходити адміністратора, зону для відпочинку, сходи, ліфт та інші значущі простори.

4. Якщо в холі використовується комбінація штучного та природного освітлення, важливо, щоб яскравість світильника налаштовувалась.

5. Кращим рішенням для холу буде рівне м'яке світло без різких тіней. Винятки становлять тематичні заклади, для яких освітлення, що малює, є частиною інтер'єру.

Дизайнерський світильник зі світлодіодними лампами G4 допоможе стильно оформити фойє готелю

Ключовим моментом в освітленні холу готелю є світлове зонування. Важливо виділити:

  • ресепшен;
  • зону для відпочинку та очікування;
  • інші функціональні простори, що розташовані в фойє (кафе чи місце для ділових зустрічей, сервіс-бюро з екскурсіями, камери схову тощо);
  • напрямки для подальшого руху гостей (сходи, ліфт, ін.).

Тепер пропонуємо детально розглянути правила організації світла в функціональних зонах, які є практично в кожному холі готелю.

Ресепшен

Стійку адміністратора можна освітити за допомогою підвісів, розташованих над стільницею

Робоче місце менеджера готелю обов'язково виділяють світлом, щоб гості, які прийшли вперше, знайшли його без проблем. Найкраще тут виглядає комбінація загального, місцевого й декоративного світла. Оптимальна загальна освітленість — від 300 люкс, а на робочому місці адміністратора вона повинна бути вище. Колірну температуру варто вибрати денну чи прохолодну. Це допоможе гостям і співробітникам залишатися зосередженими.

Зазвичай стіл адміністратора має компактні розміри, тому для загального освітлення використовуються вбудовані чи накладні моделі. З гостьової сторони встановлюють декоративні лампи, бра, врізні та інші джерела світла, які привертають увагу. Іноді ресепшен оформляють за принципом бару, підсвічуючи за допомогою підвісів.

Стильна настільна лампа DL5-8W-TRL з прозорим корпусом допоможе оформити стіл адміністратора

Зона відпочинку й очікування

Затишний куточок з диванами — обов'язкова частина холу в готелі. Щоб гості розслабилися під час очікування, тут використовують м'яке тепле світло, інтенсивність якого трохи нижче основного. Зону краще оформити за допомогою бра, торшерів і схожих світильників, що асоціюються з затишком.

Освітлення для орієнтації в просторі холу

Відвідувачі будуть почуватися комфортно, а адміністратору не доведеться відповідати на одні й ті ж питання, якщо виділити світлом сходи або коридор, що веде до номерів, стійку з сервісними послугами та інші функціональні зони. Для цих цілей можна використовувати світлове зонування й яскраві написи. Якщо готель великий і таких зон багато, виділяйте світлом лише важливі, щоб уникнути ефекту мозаїки.

Освітлення номерів

В кімнатах для гостей використовують ті ж джерела, що й у квартирах: люстри, бра, торшери тощо. Такий підхід допомагає створити затишну і невимушену атмосферу.

Класичний інтер'єр органічно доповнює люстра з філаментними лампами й настільний світильник з абажуром з текстилю

Незалежно від класу, в номері потрібні 3 сценарії:

  • загальне світло. Для нього використовують люстри, накладні моделі чи точкові рішення. Бажано, щоб яскравість регулювалася;
  • робоче світло. Цю функцію може взяти на себе настільна лампа;
  • освітлення для відпочинку, яке організовують за допомогою бра, торшерів і подібних моделей. У номері економ-класу цю функцію може взяти на себе джерело загального світла, сумісне з димером, або настільна лампа з режимом нічника.

Декоративне освітлення використовують у номерах готелів комфорт- і преміум-класу. Це можуть бути невеликі бра над камінною полицею, вбудовані в підлогу ванної світильники, моделі для картин тощо.

Щоб позначити світлом цікаві зони в номері, можна використовувати бра I51738W серії Damasco

Порада. Для житлових приміщень краще вибирати світильники та схеми освітлення, які дозволяють регулювати яскравість і колірну температуру. За допомогою них кожен гість зможе налаштувати світло відповідно до індивідуальних потреб і особливостей погоди за вікном. Хорошим вибором стануть світильники з гнучким управлінням або моделі з датчиком, який автоматично налаштовує освітленість в залежності від кількості світла навколо або часу доби.

Освітлення сходів, коридорів та інших зон

Невеликі підвіси, розташовані по спіралі, створюють загальне світло в холі та освітлюють сходи заміського готелю

У цих зонах бажано використовувати світло денного чи прохолодного тону. Воно допомагає залишатися уважним, а значить, стомлений мандрівник, бува, не спіткнеться об перешкоду. Світильники й лампи повинні мати матові плафони, що захистить від відблисків і засліплення.

Для загального освітлення в коридорах зазвичай використовують настінні або стельові моделі. Якщо простір вузький, краще вибрати вбудовані джерела.

Якщо передбачене декоративне підсвічування, наприклад, картин або інших елементів, воно не повинно привертати до себе основну увагу чи засліплювати гостя.

Стильна схема освітлення коридору з використанням точкових світильників в сучасному готелі

Подбайте про те, щоб світло в коридорах і на сходах було постійним. За нормативами освітленість не повинна бути нижче 100 люкс. Для цього можна використовувати спеціальне підсвічування з вбудованих світильників.

Які світильники та лампи вибрати для закладу?

Готельєрам важливий баланс між якістю освітлення та витратами на електроенергію, а також покупку, обслуговування й заміну джерел світла. Вирішити ці завдання легко за допомогою світлодіодної техніки. Для цього досить вибрати модель, яка відповідає трьом критеріям:

1. Якість освітлення. LED-світильник або лампа в готелі повинні давати світло з реалістичною передачею кольору і без мерехтіння. Якщо промені пульсують або спотворюють відтінки, вони будуть викликати дискомфорт і гості швидко покинуть заклад.

2. Низький рівень споживання енергії. Від цієї характеристики залежать витрати на електрику. Щоб підвищити рентабельність бізнесу, вибирайте світильники та лампи з енергоефективністю більш ніж 80 лм/Вт.

3. Надійність. Поломка і подальша заміна джерела світла вимагає грошових витрат, може призводити до простоїв та інших проблем у закладі. Попередити труднощі й заощадити допоможе модель із захистом від стрибків напруги, тривалим ресурсом служби та гарантією виробника.

Світлодіодна лампа в форм-факторі А60 з якісним світлом, захистом від стрибків напруги в діапазоні 175-250 В і гарантією 3 роки — хороший вибір для освітлення готелю

На цьому ми завершуємо статтю й нагадуємо, що в нашому магазині можна купити якісні світильники та лампи для готелів. Ми подбали про те, щоб співпраця з нами була зручною, тож пропонуємо:

  • безкоштовний розрахунок освітлення;
  • доставку «Новою поштою»;
  • безготівковий розрахунок та інші види оплати;
  • послуги монтажу світлотехніки в Києві та Харкові;
  • гарантійний сервіс.