Вуличні світильники для приватного будинку: зручний гід по видам і сфері використання

01. 06. 2018

І у великій парковій зоні поруч з котеджем, і в затишному дворику перед будинком, і навіть на звичайній дачі потрібне якісне світло. Правильне освітлення підкреслить архітектуру й красу саду в нічний час, а також створить комфортні умови для прогулянок і відпочинку на свіжому повітрі ввечері.

У цьому матеріалі ми розповідаємо про LED-світильники для вулиці та особливості їх використання, щоб допомогти читачам блогу MAXUS вибрати підходящий прилад.

Створити затишну атмосферу на вулиці допоможуть бра Intelite DECO, які можна встановити на відкритому повітрі

Настінні та стельові вуличні світильники — зручне рішення для приватного будинку чи дачі

Настінні моделі для використання на відкритому повітрі є звичайними бра, які встановлюються на стінах або інших вертикальних поверхнях. Такі світлодіодні світильники широко використовуються як на дачах, так і у великих заміських котеджах.

Вуличні бра можна купити, щоб освітити вхід до будинку. Також вони потрібні для підсвічування сходів або стежок, прилеглих до будівлі. Ще за допомогою цих моделей легко організувати загальне освітлення в альтанці: джерела світла потрібно розмістити на стінах по периметру. Крім того, вони допоможуть облаштувати затишну зону для читання і відпочинку на веранді чи балконі.

В архітектурному освітленні вуличні бра часто використовують, щоб виділити цікаву фактуру будівлі, підкреслити вікна, ліпнину та інші елементи фасаду.

Стельові світильники для вулиці — це аналоги підвісних люстр або накладних джерел світла, які є майже в кожній квартирі.

Так само як і настінні моделі, вони добре підходять для загального освітлення альтанок, терас та інших зон для відпочинку під навісами. Ще їх часто встановлюють у відкритих галереях і біля входу.

Накладна стельова модель Wall/Ceiling Lamp 20W 4000K S DG (O188420) для освітлення входу до котеджу в сучасному стилі

Грунтові вуличні світильники — сучасний вибір для кожного заміського будинку

Грунтові світильники Intelite DECO для стильного освітлення рослин перед будинком

Світлодіодні джерела цього типу можна ставити безпосередньо на ґрунт. Зазвичай виділяють два підвиди цих моделей:

 • точкові світильники для вулиці, вони призначені для вбудовування в землю або в пішохідні доріжки. Після монтажу їх корпус утворює рівну площину з поверхнею, в яку він встановлений. Тому їх зручно використовувати для освітлення зон, де ходять люди;
 • для монтажу на ґрунт. Дані прилади можна просто поставити на землю чи тротуар без додаткового монтажу. При необхідності їх легко перемістити. Такі LED-моделі зазвичай встановлюють біля дерев, на декоративних галявинах і в інших місцях, де через них не спотикатимуться пішоходи.

Головна конструктивна відмінність грунтових світильників від інших рішень для вулиці — корпус з високим захистом від зовнішніх впливів. Такі електроприлади встановлюються безпосередньо на землю, тому на них потрапляє більше вологи та пилу. Крім того, тротуарні світильники повинні бути стійкими до механічних навантажень, які створюють пішоходи під час ходьби.

Ґрунтові моделі зазвичай використовують для:

 • розмітки й освітлення доріжок, сходів, ступенів або майданчиків;
 • декоративного підсвічування клумб, альпійських гірок, дерев, скульптур та інших об'єктів невеликої висоти;
 • архітектурного освітлення нижньої частини заміських будинків.

Сучасні вуличні світильники для парковок, доріг, басейнів і ставків

Для стильного оформлення басейну використані моделі Ground Light 3W 3000K C ST (O41033), які захищені від попадання великої кількості води

Для освітлення цих об'єктів часто використовують вбудовані вуличні світильники, тому що вони малопомітні й дозволяють створювати стильне світло. Вибираючи джерела світла для цих зон, не забувайте, що вимоги до їхнього рівня захисту — максимальні.

Точковий світильник, який буде вбудовано в покриття дороги чи стоянки, повинен мати високий захист від вологи та пилу, а також витримувати масу машини. В стіни басейну, дно ставка чи фонтану можна вбудовувати лише спеціальні водонепроникні моделі.

Ландшафтні стовпчики й ліхтарі: вуличні світильники, які будуть корисні біля кожного будинку

Парковий світильник-болард зручно використовувати для освітлення лавочок та інших видів місцевого підсвічування

Високі ліхтарі чи боларди, що світяться — популярне рішення для вулиці, тому ми зупинимося на них більш докладно.

Ліхтарі заввишки понад два метри вибирають для загального освітлення доріжок, майданчиків для відпочинку або дитячих ігор тощо. Також їх можна встановити біля входу в будинок або альтанку, використовувати для підсвічування сходів. Завдяки тому, що світло від таких приладів падає зверху, в їх променях дерева та інші предмети виглядають так само природно, як і при сонячному світлі. Тому їх часто використовують для оформлення прибудинкової території в стилях класика, ретро або модерн.

Мінус даних моделей — складна установка. Для надійної фіксації високого ліхтаря в ґрунті потрібен фундамент, тому такі рішення використовують лише для садово-паркових зон.

Креативна LED-модель Bollard Eden 6W 4000K 600H DG (O17546-600) з розсіяним світлом для місцевого освітлення невеликих зон

Світлодіодні стовпчики виглядають більш сучасно і стануть чудовою альтернативою ліхтарям. Через те, що висота цих моделей становить від 0,6 до 1,5 метрів, їх установка є більш простою.

За допомогою вуличних стовпчиків можна освітити:

 • тротуар або стежку;
 • сходи;
 • простір поруч з лавочкою;
 • зону для відпочинку, дитячу чи ігровий майданчик;
 • невелику парковку та дорогу до неї;
 • клумбу з квітами, композицію з каменів та інші декоративні об'єкти в саду.

Прожектори та консольні моделі — вуличні світильники для просторих парків і невеликих дач

Прожектор можна назвати універсальним рішенням. Він буде корисний і на дачі, й у заміському котеджі з просторим парком. Ці прилади допомагають створювати загальне світло на великих майданчиках, а також використовуються в якості архітектурних світильників зі світлом, що заливає.

Моделі малої та середньої потужності підійдуть для підсвічування входу в гараж або освітлення місця для відпочинку перед будинком. Також за допомогою вуличних прожекторів часто вирішують декоративні завдання: їх використовують, щоб виділити з ландшафту красиву групу дерев, скульптуру та інші високі об'єкти.

Нові прожектори MAXUS зручний вибір для освітлення біля приватного будинку

Консольні вуличні світильники — це рішення для професійного освітлення великих садово-паркових зон, стоянок, доріг, що ведуть до будинку, а також спортивних майданчиків. Дані моделі не підійдуть для дачі, але незамінні для тих, хто створює світлодизайн котеджу з великою прибудинковою територією.

Декоративні LED-світильники для вулиці

Зробити простір біля будинку більш затишним допоможуть моделі з кольоровими скельцями чи незвичайною формою променів, джерела світла у вигляді казкових гномів і схожі креативні рішення.

У більшості випадків такі прилади не дуже функціональні та мають невелику силу світла. Тому декоративні вуличні світильники не використовують для загального або місцевого світла, а застосовують як додатковий прилад, який створює атмосферу та настрій.

Архітектурний світильник Wall Lamp 2*3 4000K 90H DG (O18046) зі змінним дифузором, який дозволяє змінювати форму променів

На цьому ми завершуємо гід по видах світлотехніки для приватних будинків. Щоб отримати більше інформації про вуличне освітлення, зателефонуйте консультантам нашого магазину.

Продовжуйте стежити за публікаціями, щоб дізнаватися більше про світлотехніку!